Sık Sorulan Sorular
S.S.S.
lida fiyatları
Lida > Zayıflama > Doğal Zayıflama Hareketleri

Doğal yollar kullanılarak kilo vermek her zaman en sağlıklı seçimdir. Sağlıklı, vücuda uygun ve bir beslenme uzmanı ile birlikte hazırlanmış doğal gıdalar alınarak uygulanacak bir diyet listesi ve doğal zayıflama hareketleri ile birlikte kilo vermek çok daha kolay ve sağlıklıdır. Evde de uygulanabilecek basit egzersizler, yapılan diyetlerin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Zira hiçbir diyet tek başına kilo vermeye yetmez. Doğal zayıflama hareketlerini, hem kilo vermek adına, hem de sağlıklı olmak adına herkesin yapması gerekmektedir. Bu hareketlerin nasıl yapılacağından bahsetmek gerekirse, yapılması gereken belki de en önemli hareket olarak yürüyüş gösterilebilir.
hizli-zayiflama-hareketleriEvde yürüyüş bandı bulunmasa bile eve yakın bir yürüyüş yolu belirlenebilir. Her gün en az yarım saat yürümek ve bunu tempolu bir şekilde yapmak gerekmektedir. Yani yürüyüş, spor amaçlı olmalıdır ve dolayısıyla ter attıracak şekilde olmalıdır.
Bir diğer egzersiz ise çömelme hareketidir. Bu hareket ile bacaklar üzerinde bulunan kasların birçoğu çalışır. Bu harekette eller ön tarafta birbirine bağlanır ve bir yere oturur gibi eğilmek gerekmektedir. Sırt mutlaka dik olmalı, yani öne doğru açı yapılmamalıdır. Kasların çalışmaya başladığı kolayca hissedilebilir. Bir süre bekleyerek normal duruşa dönülür ve bu egzersiz 8 defa tekrarlanır. Başka bir hareket de şınav hareketidir. Buna göre yere yüz üstü yatılır. Dizler yere konulur ve eller yardımı ile beden yukarı kaldırılır. İlk zamanlar zorlanılabilir fakat zamanla kaslar güçlenecektir. Üçer üçer dinlenerek de yapılabilir. Bu hareket ile hem göğüs, hem kol, hem karın hatta bacaklardaki kaslar dâhi çalışır. Başka bir egzersiz hareketi de mekik hareketidir. Bu hareket ile karın bölgesindeki kaslar çalışmaktadır. Eller yardımı ile başın arkası desteklenerek omuzlar ve bacaklardan yukarısı kaldırılır. Fazla zorlanmadan 8 defa bu hareket de tekrar edilir.


Sen de Yorumla!

Kampanya biz arayalim iletisim teslimat

Son Yorumlar

Sosyal Paylaşım

Rss Aboneliği

Sitemap

FeedBurner