Sık Sorulan Sorular
S.S.S.
lida fiyatları
Lida > Lida Zayıflama Hapı > Lida da Sibutramin ve Termojenik Etki

Lida‘nın diğer ürünler gibi içinde sibutramin olmadığını, tamamen doğal olarak termojen etki yarattığını isterseniz sizde görebilirsiniz.
Zayıflama literatüründe iştahı kesip metabolizmayı hızlandıran 3 madde mevcuttur.

* Sinefrint
* Efedra
* Sibutramin

Bu üç maddede yemek ve tatlı isteğini azaltan, metabolizmayı hızlandırıp, yağ depolarının enerjiye dönüştürülmesini sağlamaktadır. Efedra ve sibutramin kimyasal maddelerdir. İnsan sağlığıyla ilgili olumsuz yan etkileri olduğu tespit edildiğinden bir çok ülkede yasaklanmıştır.

Efedra: 2003 yılının Aralık ayında FDA ( Amerika gıda ve araştırma merkezi ) tarafından yasaklanan efedra, diyet haplarında kafein ile birlikte kullanıldıklarından yan etkileri çok fazladır. Efedrinin ( psödoefedrin, metilefedrin, norpsödoefedrin, norefedrin vb. gibi ) bileşikleride mevcuttur. Bu bileşenlerinde de efedranın yan etkilerini aynısı görülmektedir.

Diyet haplarının içeriğinde kesinlikle efedra yazmaz. Görülen yan etkileri: Yüksek tansiyon, düzensiz kalp atışı, felç, nöbet, kalp kırizi, baş ağrısı, asabi davranışlar uyku bozuklukları hatta ölüm bile görülebilmektedir. Ma huang ve diğer diyet haplarında kafeinle birlikte bulunmaktadır. Bu nedenle efedrin ve bileşenlerinin olduğu zayıflama ürünlerinden uzak durulmalıdır.

Sibutramin: ( Lidada sibutramin iddiası ) obezite tedavisinde kullanılan iştah kesme ve metabolizmayı hızlandırma etkisiyle var olduğu bilinen kimyasal bir maddedir. Ticari adı Amerika’da meridia, Avrupa’da reductildir. Abbott laboratuarlarında üretilmektedir. Yan etkileri bazı hastalıklar ve kullanılan yaşlarla kötü sonuçlara sebep olduğundan, hipertansiyon ve kalp hastalarında doktor kontrolünde endikasyonları ve yan etkileri değerlendirilerek yarar-zarar indeksi incelenmeden ve oranı ayarlanmadan kullanılmamalıdır. 2004 yılından günümüze kadar bilinçsiz kullanımından dolay bir çok ölüm vakkası yaşanmıştır. Bu sebeple bir çok ülkede yasaklanmıştır. Epilepsi hastalarında kullanımıda sakıncalıdır. Sinir uçlarından seratonin salımına neden olmaktadır. Açlık duygusunu azaltmaktaki etkisi ile bilinmekte, bir çok organda tahribata yol açtığında doktor kontrolündeki kullanımların dışında reçetesiz satışı yasaklanmıştır.

Bilindiği gibi 2007 yılında Lida yosun kapsülünün içeriğindede sibutramin maddesi olduğu iddia edilmiş ve rakip firmalar tarafından karalama satış teknikleri kullanılarak asılsız haberler çıkarılmıştır. Kendi ürünlerinin satışları tavan yaparken lida satışları durdurulmuş, bakanlık tarafından tüm lidabayilerinden ve eczanelerden toplatışmış, tetkiklerinin yapılması için çalışmalar başlatılmıştı. Araştırmalar sonucunda %100 bitkisel olarak kabul edilmiş ve tekrar satışa sunulmuştur. Böylece rakip firmalar amaçlarına ulaşamamıştır. 2009 lida yorumları ve satış anketlerinde piyasadaki en etkili termojenik etkiye sahip zayıflama ürünü lida daidaihuadır.

Sinefrin: Sağlık otoriterleri sibutramin ve efedra içeren diyet ilaçlarının ve besin takviyelerinin kullanılmasını önlemek amacıyla birçok araştırma yapmış sonuç olarak bu maddelerin işlevini yapan hem sağlığa zararı olmayan hemde doğal olan ülkemizde yetişmeyen bir turunçgil cinsi olan citrus Aurantiumda ve Amara adlı bitkilerde bulunan sinefrin maddesine keşfetmişlerdir.

Bulunan turunç çiçeği ekstresinin ana vatanı Asya’dır. Termojen etkisiyle termojenik zayıflama sağlamaktadır.


Sen de Yorumla!

Kampanya biz arayalim iletisim teslimat

Son Yorumlar

Sosyal Paylaşım

Rss Aboneliği

Sitemap

FeedBurner