Sık Sorulan Sorular
S.S.S.
lida fiyatları
Lida > Zayıflama > Zayıflamak İsteyenlere Diyet Listesi

Zayıflamak İsteyenlere Diyet Listesi

Zayıflamak isteyenler ve diyet yapan kişiler için en çok cevabı aranan sorulardan biri ‘’Sağlıklı olarak Nasıl Zayıflarım’’ sorusudur. Bu yazımızda sizlerin sağlıklı bir şekilde kilo vermek için dikkat etmeniz gereken hususları belirterek, zayıflama isteğinize karşı olumlu bir diyet listesi sunacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra artık yapmanız gerekenlere dikkat edecek ve çevrenize tavsiye edebilir bir hale geleceksiniz.

İlk önerimiz elbette bol su tüketimi olacaktır. Uyumadan önce içeceğiniz 2 bardak suyu aynı zamanda sabah uyandığınız anda da içmenizi tavsiye ediyoruz. Günde en az 3 litre su içmeniz gerektiğini de unutmamak gerekir. Fakat yemek yerken su içmeniz önerilmez. Karbonhidrat ve himalaya tuzunu suda eritip içebilirsiniz. Öğün olarak tercihleriniz, yemek çeşitliliğinin en fazla olduğu öğle yemeklerinde sağlıklı bir şekilde beslenmenizi öneririz. Günün tam ortasında alacağınız besinler ile sağlıklı bir şekilde diyet programını da uygulamış olacaksınız. Diyet yaparken ayrıca kahve, gazlı içecekler ve kutu meyve suları tüketmemelisiniz. Gün içerisinde yakacağınız kalorilerin fazlası bu ürünlerle vücudunuza tekrar girecektir. Akşam saatlerinde çorba dışında farklı bir şey tüketmemenizi tavsiye ederiz. Açlık durumunuz sizi rahatsız edecek bir duruma geldiyse, sebze ve meyve tüketebilirsiniz. Diyetlerinizi mutlaka egzersizlerle desteklemeniz gerekmektedir. İmkânınız var ise günlük 30 dakika yürüyebilir ve diyet programınızı destekleyebilirsiniz. Salatanın da diyetteki yeri çok önemlidir. Yemeğe başlarken tüketeceğiniz salata çeşitleri, sizlerde tokluk hissi uyandıracaktır. Gün içerisinde yapacağınız atıştırmalıkları da bir an önce terk etmeli ve şekerli ürünlerin kullanımına da son vermelisiniz. Öğünler arasında 4-5 saat zaman olması da sizleri doğru bir şekilde diyet yapmaya zorlayacaktır.

Belirttiğimiz kurallar çerçevesinde dikkat etmeniz gereken ve zayıflamak isteyenler için diyet kategorisinde yer alan durumlar sizler için bu şekildedir. Her diyette dikkat edilmesi gereken şeylerin yer aldığı yazımızı çevrenize de tavsiye ederek, uygulayacakları diyet listelerinde mutlaka olması gereken durumları kontrol etmelerini sağlayabilirsiniz. Günlük hayatta birçok diyet programı bulunmaktadır ve tercih etmeniz gereken liste ise sağlıklı bir şekilde zayıflamayı sağlayacak olandır.

dukan-diyet-listesi

Sağlıklı Beslenme
Sağlıklı yaşayabilmek yeterli ve dengeli beslenme yöntemlerinden geçer. Büyüyüp gelişebilmek için beslenme çok önemlidir. Ayrıca uzun süreli sağlıklı bir ömür geçirebilmek için sağlıklı beslenme önemli bir ihtiyaçtır. Vücudu meydana getiren hücrelerin dengeli çalışabilmesi aldığımız besin öğeleriyle olmaktadır. Bunlar karbonhidratlar, yağlar, vitaminler ve proteinlerdir. Düzenli ve dengeli beslenme bu besinlerin eşit olarak alımıyla mümkün olmaktadır. Vücudumuzun tüm temel besin maddelerine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Tek taraflı beslenildiğinde vücutta sorunlar ortaya çıkacak ve sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenildiğinde ise aşırı kilolar sorun olacaktır. Proteinler vücudun kas dokusunun güçlenmesi için önemli gıdalardır. Et ve süt ürünlerinde ve bunlardan daha az miktarda da hububat ürünlerinde bulunur. Karbonhidratların ise sıklıkla alınması gerekmektedir ve pirinç, makarna ve bulgurda bulunur. Sağlıklı beslenme için mineraller önemlidir. Meyve ve sebzelerde bulunan mineraller hücrelerin korunması açısından önemlidir. Şeker ve yağ ise oldukça az tüketilmesi gereken gıdalardandır. Fazla alınmaları durumunda aşırı kilolar ortaya çıkacak ve sağlık problemleri doğacaktır. Vücudun normal gelişimini sağlayabilmesi için, gerekli besinleri dengeli olarak almak gerekmektedir. Dengeli beslenilmediği durumlarda vücudumuz yorgun düşecek ve hastalıklar ortaya çıkacaktır. Eğer 8 saat uyuyorsanız ve hala kendinizi yorgun hissediyorsanız ve unutkanlık başlamışsa mutlaka yemek yeme alışkanlıklarınıza yeniden göz atmalısınız. Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamalısınız. Öğünlerinizin sayısı 3 olmalı ve ara öğünler belirlemelisiniz. Sık sık ve az miktarda yemelisiniz. Yediğiniz yiyecekleri iyice çiğnemeli ve mutlaka günde 2 litre su içmelisiniz. Sağlıklı beslenme düzeninize dikkat ederseniz kilo almayarak formda kalırsınız. Beynimizin oksijenden sonra en önemli enerjisi glikozdur. Glikoz ise meyvelerde bulunmaktadır ve doğal bir besin kaynağıdır. Yemek için yaşamamalı ve yaşamak için yemelisiniz. Bu sağlıklı beslenme altın kurallarından biridir. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra bitkisel ürünlerde size takviye destek sağlayabilirler.


Sen de Yorumla!

Kampanya biz arayalim iletisim teslimat

Son Yorumlar

Sosyal Paylaşım

Rss Aboneliği

Sitemap

FeedBurner